Ядерний реактор надрукують на 3D-принтері

Ядерний реактор надрукують на 3D-принтері

Одним з найбільш складних пристроїв, створених людиною, вважається ядерний реактор. Технологія вимагає настільки глибоких наукових знань, що виготовити таку установку можуть тільки висококваліфіковані фахівці. Найчастіше ядерні реактори величезні і громіздкі, однак вчені з США планують надрукувати подібний пристрій на 3D-принтері.

Про створення ядерного реактора на 3D-принтері заявила команда фізиків, інженерів та інших фахівців з Національної лабораторії Ок-Ріджа (США). Проект отримав назву Transformational Challenge Reactor (TCR). Повідомляється, що активна зона реактора буде повністю надрукована на 3D-принтері. Незважаючи на всі складнощі, процес створення повинен зайняти всього декілька тижнів.

Повідомляється, що активна зона реактора, де проходить реакція поділу ядер урану, буде створена з міцного і тугоплавкого карбіду кремнію. Як очікують дослідники, це дозволить підвищити робочу температуру за рахунок зміни теплового носія. Крім того, вода в якості охолоджуючої речовини була замінена на гелій, а температура всередині активної зони зросла до 650 градусів за Цельсієм. При цьому висота пристрою складе не більше півметра.

Ще однією перевагою стане розгалужена мережа каналів охолодження, що стало можливим завдяки особливостям 3D-друку, коли об’єкт створюється шар за шаром. Крім цього, планується вмонтувати в активну зону термодатчики, які дозволять здійснювати температурний контроль набагато ефективніше, ніж це відбувається в традиційних реакторах. Велика частина установки буде створена зі звичайних компонентів.

Запуск повністю готового пристрою намічений на 2023 рік.

Залишити відповідь

Закрити меню