Європейський курс ДП “Оператор ринку”

Європейський курс ДП “Оператор ринку”

Володимир Євдокімов, директор державного підприємства “Оператор ринку”, розповів, що підприємство впроваджуватиме європейські ініціативи, які потребують першочергових змін у законодавстві.

Впровадження ініціатив лежить в основі затвердженої Кабінетом міністрів України стратегії розвитку державного підприємства і адвокатує за зміни в українському законодавстві.

За словами Володимира Євдокімова, підприємство відповідає за майбутнє всієї вітчизняної електроенергетики, працює у відповідності з європейськими стандартами (отримало міжнародний сертифікат якості), і розвивається на основі стандартів Європи, продовжуючи надавати бізнесу нові можливості, такі, як неттінг на ринках і нові торгівельні інструменти.

Для втілення європейських ініціатив підприємства необхідне вдосконалення законодавства щодо врегулювання ведення неттінгових операцій (внесення змін до Правил внутрішньодобового ринку та ринку “на добу наперед” шляхом створення розділу, який буде регламентувати неттінгові розрахунки).

Як повідомив Володимир Євдокімов, зараз підприємство співпрацює з податковою службою, так як учасникам ринку необхідні роз’яснення про оподаткування при неттінгових розрахунках, і відпрацьовує інші нормотворчі зміни для втілення злиття ринків із операторами європейського ринку.

За словами Володимира Євдокімова, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та житлово-комунальних послуг, і Кабінет міністрів України підтримують усі ініціативи підприємства, а Проєкт енергетичної безпеки України від USAID надає консультаційну підтримку.

Залишити відповідь

Закрити меню