Інвестиції у відновлювану енергетику

Інвестиції у відновлювану енергетику

Як повідомляє видання ExPro, інвестори у відновлювану енергетику ввели в експлуатацію нових потужностей у розмірі 1265 МВт за перші III квартали цього року, збудувавши нові електростанції на загальну суму орієнтовно €1млрд.

Як повідомив Юрій Шафаренко, заступник голови Держагентства з енергозбереження та енергоефективності, домашні господарства протягом вказаного періоду ввели в експлуатацію 160 МВт нових потужностей, із них вітрові електростанції — менше 100 МВт, міні гідроелектростанції — 2 МВт, теплоелектроцентралі на біопаливі — близько 20 МВт.

Юрій Шафаренко уточнив, що загальна потужність усіх об’єктів відновлюваної енергетики в Україні на сьогоднішній день складає більше 8 ГВт. Сумарна потужність сонячних електростанцій складає 6.6 ГВт, із них 2% – станції потужності до 1 МВт, 13% – потужністю від 1 до 5 МВт, 16% – потужністю від 5 до 10 МВт, 57% – потужністю більше 10 МВт. Потужність 27 тис. домашніх сонячних електростанцій — 712 МВт.

Юрій Шафаренко також зауважив, що різниця між виробництвом і споживанням домашніх сонячних електростанцій дозволяє окуповувати інвестиції.

Залишити відповідь

Закрити меню