Борги державного підприємства “Гарантований покупець”

Борги державного підприємства “Гарантований покупець”

Станом на початок липня державне підприємство “Гарантований покупець” має борг у розмірі 16 млрд грн перед виробниками з відновлюваних джерел, 7 млрд 600 млн — перед національною енергогенеруючою компанією “Енергоатом” і приватним акціонерним товариством “Гідроенерго”.

У прес-службі підприємства зазначили, що це невиконі зобов’язання за електроенергію, вироблену за березень-червень 2020 р. Підприємство “Гарантований покупець” повністю оплатило продукцію за 2019 р. і за січень-лютий 2020 р.

Станом на 1-е липня 2020 р. у підприємства такий статус розрахунків із виробниками із відновлюваних джерел: 15 млрд 800 млн повністю сплачено за період з 1-го липня по 31-е грудня 2019 р., а також за січень і лютий 2020 р., за період з 1-го січня по 30-те червня 2020 р. сплачено 29% (6 млрд 500 млн грн).

Основна причина невиконання підприємством своїх зобов’язань — заборгованість перед ним із боку енергогенеруючої компанії “Укренерго” за послугу зі збільшення частки виробництва електроенергії з відновлюваних джерел. Загальна заборгованість компанії “Укренерго” перед підприємством наближається до 20 млрд грн.

Герман Галущенко, віце-президент компанії “Енергоатом”, зазначив, що у компанії нема коштів на оплату паливної та енергетичної програм через накопичену перед нею заборгованість. У підприємстві “Гарантований покупець” відзначили, що погашення боргу з боку компанії “Укренерго” – основне джерело погашення заборгованостей перед іншими компаніями.

Залишити відповідь

Закрити меню