Будівництво південної високовольної магістралі

Будівництво південної високовольної магістралі

Національна енергетична компанія “Укренерго” підключила до робочої напруги нову повітряну лінію електропередачі на 750 кВ (Запорізька атомна електростанція — Каховська), що дозволяє зняти мережеві обмеження та забезпечує видачу потужності на Запорізькій АЕС. Завдяки цьому зросте частка атомних електростанцій у загальній генерації, що позитивно вплине на  фінансове становище компанії “Енергоатом”. Повітряна лінія довжиною 186 м стала одним із найважливіших елементів інвестиційного проєкту разом із будівництвом підстанції “Каховська” із 2-ма автотрансформаторами та заходами ліній електропередачі.

Нова лінія електропередачі та підстанція підсилюють зв’язок Каховського енергетичного вузла із магістральними енергомережами та збільшує пропускну спроможність перетинів у південній частині енергетичної системи України. Проєкт реалізують за рахунок кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку і Європейського інвестиційного банку. Вартість проєкту на паритетних засадах — EUR 335 млн., за підсумками міжнародних торгів знизилася до  EUR 195 млн.

Будівництво лінії Запорізька АЕС — Каховська є першим етапом у будівництві південної високовольтної магістралі. Передбачене будівництво ліній Каховська — Приморська та Южноукраїнська атомна електростанція — Приморська.

Завдяки новій мережевій інфраструктурі видача потужностей атомних електростанцій у мережу та транзит стануть більш стабільними. Підвищиться надійність видачі потужності електроенергії з відновлюваних джерел.

В рамках будівництва підстанції Приморська буде споруджено крило лінії Приморська – Ісакча (в Румунії), що стане проєктом спільних інтересів для Європейського енергетичного співтовариства.

Усі проєкти включені до десятирічного Плану розвитку системи передачі, який кожного року готує компанія “Укренерго”.

Залишити відповідь

Закрити меню