Забезпечити прозорість енергетичного ринку

Забезпечити прозорість енергетичного ринку

26 листопада 2020 року Міністерство енергетики України (далі – Міністерство) оголосило, що в рамках своїх планів на 2021 рік необхідно запровадити REMIT – європейські правила щодо цілісності та прозорості оптового енергетичного ринку, як це визначено в Регламенті ЄС № 1227/2011.

Регламент вимагає від держав, які є членами Європейського Союзу або сторонами Енергетичного Співтовариства, встановити на національному рівні такі вимоги та правила, що забезпечать прозорість та цілісність оптових енергетичних ринків (ринків електричної енергії та природного газу), та дозволять попереджувати зловживання учасників на оптових енергетичних ринках, зокрема, що стосується маніпулювання ринками, торгівлі інсайдерською інформацією, використання переваг, пов’язаних з монопольним становищем тощо.

З цією метою, НКРЕКП було розроблено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках». Зауваження та пропозиції приймалися до 22 жовтня 2020 року. Станом на 12.01.2021 жодної інформації стосовно подальшого ходу роботи над законопроектом немає.

Крім того, урядом затверджена Стратегія розвитку ДП «Оператор ринку» до 2024 року, яка передбачає створення адміністратора моніторингу енергетичного ринку на базі ДП «Оператор ринку», який разом з регулюючим органом зможе проводити ефективний і повномасштабний моніторинг ринку для виявлення та запобігання махінаціям/зловживанням на електроенергетичних ринках та бути посередником між учасниками ринку та Агентством Співпраці регуляторів енергетики (ACER).

Залишити відповідь

Закрити меню