Про ситуацію на ринку електричної енергії (01.02 – 07.02)

Про ситуацію на ринку електричної енергії (01.02 – 07.02)

1. Згідно даних НЕК «Укренерго», середньодобове електроспоживання в робочі дні відносно попереднього тижня збільшилося на 1,3% до 478,6 млн кВт·год, а у вихідні — на 3,1% до 474,4 млн кВт·год. Загалом, електроспоживання, за оперативними даними, з 1 по 7 лютого становило 3,34 млрд кВт·год, що на 1,8% більше попередній тиждень (на 4,2% більше прогнозу). В порівнянні з минулим роком середньодобове електроспоживання у робочі дні збільшилося на 5,2%, а у вихідні — на 4,3%.

2. 2 лютого з 09:00 до 20:00 годин було активовано аварійну допомогу від енергосистеми Білорусі загальним обсягом 6,6 млн кВт·год для покриття дефіциту електроенергії в ОЕС України. Аварійна допомога застосовується виключно у разі відсутності інших можливостей для покриття додаткового навантаження та збалансування енергосистеми в рамках відповідних договорів із операторами системи передачі суміжних енергосистем.

3. 03 лютого, о 19:26 дією захистів одночасно було відключено групу силових трансформаторів (АТ-1 та АТ-2) на Запорізькій ТЕС «ДТЕК Дніпроенерго» та повітряну лінію (ПЛ) 150 кВ Луч – Велика Білозерка в мережі оператора системи розподілу ПАТ «Запоріжжяобленерго».

При цьому на Запорізькій ТЕС аварійно відключилися від мережі енергоблок №2 з навантаженням 255 МВт та блок №3 з навантаженням 204 МВт. Після цього, о 19:27, аварійно відключився блок №4 з навантаженням 273 МВт. В підсумку Запорізька ТЕС розвантажилася повністю – до 0 МВт з втратою живлення власних потреб.

В результаті тимчасово було знеструмлено споживачів міст Енергодар та Дніпрорудне сумарним навантаженням 24 МВт (за оперативними даними), що заживлені від мереж «Запоріжжяобленерго». При цьому всі лінії магістральної мережі та підстанції НЕК «Укренерго» в Запорізькому енерговузлі залишалися в роботі без будь-яких відключень.

4. Ситуація із запасами вугілля на складах ТЕС залишається критичною. Зокрема, станом на 8 лютого, запаси вугілля на ТЕС (всіх марок) з початку листопада 2020 року зменшилися у 6,5 рази до 384,4 тис. тонн, із них газового вугілля – в 8,9 рази до 240 тис тонн, антрацитового – в 2,5 рази до 144,4 тис. тонн. Зазначимо, що вугілля на складах ТЕС на 43% менше мінімально необхідних запасів. При цьому, близько 49% запасів вугілля (188 тис. тонн) зосереджено лише на двох ТЕС – Луганській та Слов’янській.

В період 8-20 лютого 2021 року прогнозується значне зниження середньої температури повітря (за прогнозами до -10°С). Планується наступний режим роботи енергосистеми:

  • енергоблоки теплоелектростанцій ПАТ «Центренерго» (Вуглегірська ТЕС, Трипільська ТЕС, Зміївська ТЕС) працюють на резервному паливі (газ);
  • на Запорізькій ТЕС «ДТЕК Дніпроенерго», яка 3 лютого повністю виключилася з роботи, до 8 лютого було відновлено роботу чотирьох енергоблоків: №1, №2, №3 та №4;
  • експлуатація ГЕС Дніпровського каскаду (Київська, Канівська, Кременчуцька, Середньодніпровська, Дніпровська, Каховська ГЕС) проводиться з максимальною економією гідроресурсів для забезпечення за потреби збільшення виробництва гідрогенерації;
  • також очікується, що в середині лютого вийде з ремонту енергоблок №2 Хмельницької АЕС.

Додатковим фактором балансування енергосистеми в період пікового навантаження є імпорт електроенергії в ОЕС України, яким частково компенсується дефіцит генеруючих потужностей на ТЕС та АЕС.

Залишити відповідь

Закрити меню