Державне підприємство “Гарантований покупець” поступово підвищує рівень розрахунків із виробниками електроенергії з відновлюваних джерел.
Згідно звіту підприємства, за період з 1-го січня по 31-е серпня 2020 р. підприємство придбало 6 млн 918 тис МВт*год електроенергії. За “зеленим” тарифом “Гарантований покупець” сплатив:
- у січні — 2 млрд 100 млн грн (100%);
- у лютому — 2 млрд 900 млн грн (100%);
- у березні — 1 млрд 960 млн грн (47%);
- у квітні — 250 млн грн (5%);
- у травні — 220 млн грн (5%);
- у червні — 200 млн грн (4%);
- у липні — 210 млн грн (3.5%);
- у серпні — 2 млрд 800 млн (83%).
83% оплати виробникам з відновлюваних джерел — найвищий показник із березня 2020 р.
Загальна сума виплат за “зеленим” тарифом — 10 млрд 550 млн грн (середній рівень розрахунків 31.4%).
Станом на 31-е серпня 2020 р. національна енергетична компанія “Укренерго” заборгувала “Гарантованому покупцю” 20 млрд 350 млн грн.
