Співпраця України зі світовими операторами систем передачі

Співпраця України зі світовими операторами систем передачі

Україна розширює міжнародне співробітництво в енергетичній сфері.

У серпні минулого року укладено договір із польським системним оператором.

У 2020 р. укладено договір  про електропостачання між угорським системним оператором і національною енергетичною компанією “Укренерго” для аварійної взаємодопомоги. В рамках договору оператори системи передачі зможуть взаємно постачати електричну енергію, щоб запобігати та усувати надзвичайні ситуації в енергетичних системах.

Загальні правила європейської енергомережі ENTSO-E передбачають співпрацю суміжних операторів систем передачі для аварійної взаємної допомоги, щоб створювати додаткові резервні механізми. Договір між “Укренерго” та угорським системним оператором MAVIR забезпечуватиме надійне функціонування енергетичних систем при паралельній роботі Бурштинської теплоелектростанції із енергомережею ENTSO-E. Аварійну допомогу сторони надаватимуть одна одній у тому випадку, якщо резервів і запасів не вистачатиме для уникнення загрози обмеження енергетичного постачання. У договорі визначені умови надання аварійної взаємодопомоги і процедура активації. Потужність такої допомоги не може перевищувати 200 МВт, однак може бути збільшена за умови технічних можливостей, резерву і необхідної пропускної спроможності.

MAVIR і “Укренерго” уже раніше реалізували спільні ініціативи з метою забезпечення енергетичної безпеки (модернізація обладнання, оновлення каналів зв’язку).

Залишити відповідь

Закрити меню